За нас

за нас

Кои сме ние?

Beijing Sincoheren S&T Development co., Ltd, основана во 1999 година, е професионален hi-tech производител на медицинска и естетска опрема, ангажиран во истражување, развој, производство и продажба на медицински ласери, интензивна импулсна светлина и радиофреквенција.Sincoheren е една од најголемите и најраните високотехнолошки компании во Кина.Имаме сопствен оддел за истражување и развој, фабрика, одделенија за меѓународна продажба, дистрибутери во странство и оддел по продажба.

Како високотехнолошки претпријатие, Синкохерен поседува сертификат за производство и продажба на медицински инструменти и поседува независни права на интелектуална сопственост.Синкохерен поседува големи растенија кои покриваат 3000 ㎡.Сега имаме над 500 луѓе.Придонесе за моќната техника и услугата по продажбата.Sincoheren брзо се прислушува на меѓународниот пазар во последниве години и нашата годишна продажба расте до стотици милијарди јуани.

Нашите производи

Седиштето на компанијата е во Пекинг, со филијали и канцеларии во Шенжен, Гуангжу, Нанџинг, Женгжу, Ченгду, Ксиан, Чангчун, Сиднеј, Германија, Хонг Конг и други места.Има фабрики во Јижуанг, Пекинг, Пингшан, Шенжен, Хаику, Хаинан и Дуизбург, Германија.Има повеќе од 10.000 клиенти, со годишен обрт од речиси 400 милиони јуани, а бизнисот го покрива светот.

Во изминатите 22 години, Sincoheren разви медицински ласерски инструмент за третман на кожа (Nd:Yag ласер), фракционална CO2 ласерска опрема, медицински уред Intence Pulsed Light, RF машина за слабеење тело, машина за ласерско отстранување тетоважи, диоден ласерски уред за отстранување на влакна, Coolplas масти машина за замрзнување, кавитација и HIFU машина.Вистинскиот квалитет и внимателната услуга по продажбата е причината зошто сме толку популарни меѓу партнерите.

Инструментот за ласерска терапија со Nd:YAG со Q-switched Monaliza, еден од брендовите на Sincoheren, е првата опрема за ласерски третман на кожа која го добива сертификатот CFDA во Кина.

Како што расте пазарот, нашите производи се извезуваат во се повеќе земји и региони, како што се Европа, Северна и Јужна Америка, Австралија, Јапонија, Кореја, Блискиот Исток.Повеќето од нашите производи добија медицински CE, некои од нив се регистрирани TGA, FDA, TUV.

за нас
за нас
за нас
за нас

Нашата култура

за нас
за нас
за нас
за нас
за нас
за нас
за нас

Зошто да не одберете нас

Квалитетот е душата на претпријатието. Нашите сертификати се најсилната гаранција за нашиот квалитет.Sincoheren има постигнато многу сертификати од FDA, CFDA, TUV, TGA, Medical CE итн.Производството е под ISO13485 систем за квалитет и одговара со CE сертификат.Со усвојување на најсовремени производствени процеси и начини на управување.

медицински це
tJns_M70R5-4JGnwEGpMAw
中国认证1
中国认证2
це
ФДА
чест (6)
чест (5)
чест (4)
чест (2)
чест (1)

Нашата услуга

OEM услуги

Ние, исто така, ја снабдуваме услугата OEM, може да ви помогне да ја изградите вашата добра репутација и да бидете поконкурентни на пазарот.ОЕМ приспособени услуги, вклучувајќи софтвер, интерфејс и печатење на екран на телото, боја, итн.

Услуга по продажбата

Сите наши клиенти можат да уживаат во 2-годишна гаранција и пост-продажна обука и услуга од нас.Каков било проблем, имаме професионален тим по продажбата кој ќе го реши за вас.