Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки

Краток опис:

Тоа е оптимален, неинвазивен ултразвучен уред кој го крева и затегнува лицето за младешки тен и го затегнува телото за потенки контури.Со прецизност по пулс на удар, трансдукторите со погон на HIFU се дизајнирани или да го реконструираат колагенот за да ги отстранат брчките на лицето и опуштената кожа или да ги затегнат телесните ткива за да го рефлектираат вашиот вистински потенцијал.


Детали за производот

Ознаки на производи

Вовед во производот

1. Ултразвучна терапија (HIFU) испорачува фокусирана ултразвучна енергија на истиот основен слој (SMAS) што обично го решаваат хирурзите за време на естетската хирургија.
2. За разлика од ласерите, радиофреквентните и другите уреди, HIFU ја заобиколува површината на кожата за да испорача енергија на оптимални длабочини.
3. Резултатите се појавуваат веднаш, но најдобро се појавуваат во текот на два до три месеци кога се создава нов колаген, постепено подигнувајќи ја и затегнувајќи ја кожата.
4. Процесот на слабеење продолжува до 6 месеци по третманот.

Апликации Вовед во производ

За лице:
1. Отстранете ги брчките околу челото, очите, устата, вратот итн.
2. Подигнување и затегнување на кожата на двата образи.
3. Подобрување на еластичноста на кожата и подобрување на линијата на вилицата.
4. Затегнување на кожата, подигнување на линиите на веѓите.
5. Подобрување на тенот на кожата.
За тело:
Отстранете ги мастите од рацете, пазувите, градите, страните, стомакот, бутовите, телињата, глуждовите итн.

Предности

1.Најдобра температурна заштита
Температурата на поларниот бран Ulthera е околу 65℃-70C, што е најпогодна температура за ефективна денатурација на колагенот.

2.Најточна длабочина
Енергијата на поларниот скалп Ulthera е прецизно фокусирана на длабокото ткиво и нема ефект на површинската кожа.

3. Техничко позиционирање, точно и доверливо
Поларната линија на Ulthera е најточната и патентирана „покажувачка линија за позиционирање“, која може точно да ја лоцира точката на пад на енергијата, а енергијата е контролирана, прецизна и точна, безбедна и посигурна и посеопфатна.

4. Безбедно и неинвазивно, следење
Поларната линија на Ултера ја користат повеќе од 100.000 луѓе ширум светот.На експертите на Li Qiutao им требаат само околу 60 минути за третман.

5. Повеќекратни сонди за третман, функција на повеќе места
Ulthera Polar Lines може да избере различни сонди за третман според различни типови на кожа и длабочини.Може да влијае на различни делови на кожата, како што се лицето, вратот, очите, стомакот, рацете итн.

Детали за производот

Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки Пренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчкиПренослив 7D Hifu машина за слабеење тело против брчки

Спецификација

Тип 7D HIFU фокусиран ултразвук
Материјал ABS, екран од 15 инчи
Областа за третман Лице, Тело, Очи, Врат/грло, Усни, Нозе/Раце, Вирџина
Фреквенција 7MHz 4MHz 2Mhz
Картриџ за третман Лице: 1,5мм, 2,0мн, 3,0мм, 4,5мм;20000 снимки секој
Тело: ;6мм, 9мм и 13мм;30000 снимки секој
Точка Растојание 1-2мм (Поставка единица 0,1мм)
Големина на пакување 36*42*48см (кутија од m)
Напон 110V~240V 50hz/60hz

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи